Vitaminsziget Egészségről mindenkinek főoldalra

3 ’’kedvenc” őszi vírusunk

Az óvodai, iskolai közösségben sajnos előszeretettel és gyorsan terjednek a vírusok. Most összegyűjtöttük a 3 leggyakoribb vírust, amelyek megkeserítik a családok őszi mindennapjait, hiszen szinte folyamatosan cirkulálnak a gyermekek körében. Arra is keressük a választ, hogy mivel előzhetjük meg ezeket a betegségeket.

#1 Rhino vírus

Tudta-e?

A felső légúti betegségeket akár 200-féle vírus okozhatja!

A nátha/megfázás kialakulásáért az ún. rhino vírus a felelős, aminek több 100 fajtája létezik, és az orr, a torok és a tüdő nyálkahártyáját veszi támadásba.

#2 Calici vírus

A „hányós-hasmenős” betegség néven elhíresült vírusfertőzés lázzal és erős hasi fájdalommal szokott párosulni. Többnyire néhány nap alatt lefut, de a kiszáradás miatt sajnos veszélyes is lehet.

#3 Herpesz vírus

,,A herpesz vírus általában az érző idegdúcokban telepszik meg, majd különböző hatásokra képes előjönni és tüneteket okozni. herpesz fertőzés égető, viszkető érzéssel jár, mely általában a bevezető tünet. Ez az érzőidegek izgatásából fakad. Ezt követően alakulnak ki a herpeszes hólyagok, melyek kifakadva nedvedzenek. A betegség ebben a fázisban fertőz” – mondja Dr. Gulyás Tamás orvos-szakértőnk.

Betegen menjen oviba, iskolába a gyerek?

,,Ha a szülő látja, hogy gyermekének lappangó betegsége van, ne vigye iskolába, egyéb közösségbe, hanem tartsa otthon! Ez a szülő felelőssége, hiszen így nemcsak gyermeke gyógyul meg gyorsabban, de az iskolai közösséget is óvja! A közösségbe bekerülő egy-egy náthás, félig beteg gyerek nem is érzi jól magát, ráadásul megfertőzheti a többieket. Nagy felelőssége van a szülőnek abban, hogy láthatóan lappangó betegséggel küzdő gyermekét tartsa otthon, ne vigye közösségbe, mert ezzel nemcsak gyermeke felépülésének idejét rövidíti meg, hanem az iskolai közösséget is óvja!” - mondja Dr. Király Balázs gyermekorvos.

 

Hogyan lehet megelőzni, hogy elkapja a vírusokat a gyerekünk?

A higiénés szabályok mellett érdemes étrend-kiegészítőket is adni a gyerekeknek, ezek vírus megelőzésként és kezelésként egyaránt hasznosak:

A fenti tippek segítségével, hogyha teljesen nem is tudjuk megelőzni ezeket a vírusokat, legalább azt elérjük, hogy kisebb lesz az esélye a fertőzésnek vagy a már kialakult betegség hamarabb lefolyik. Hogyha már kialakult a betegség, akkor erősebb dózisokat is alkalmazhatunk, ezzel kapcsolatban nyugodtan hívja ügyfélszolgálatunkat és konzultáljon orvos-szakértőnkkel!

Kató Iringó