Előző cikkünkben 4 tippet adtunk arra vonatkozóan, hogy mit érdemes szem előtt tartani ránctalanító krém vásárlásakor. Most folytatjuk! Újabb 4 tipp következik!
A cikk I. részét itt olvashatja! >>>
Ezek az anyagok gátolják a bőr légzését, eltömítik a pórusokat, bőrproblémákat okozhatnak, stb.. Tehát ha ilyen ránctalanító krémmel kenjük magunkat, akkor sajnos pont az ellenkező hatást érjük el. Például ha az van ráírva a ránctalanító krémre, hogy mineral oil, akkor kezdjünk el gyanakodni, ugyanis kőolajszármazékról van szó! Erről bővebben itt és itt olvashat!
Szerencsére a legtöbb ránctalanító krémbe belecsempésztek UV-védelmet, ami azért jó, mert némileg véd a káros és nem utolsósorban bőrcsúfító napsugárzástól. Persze attól még, hogy egy ránctalanító krémben van fényvédő, még nem fogja a meglévő ráncokat eltüntetni - inkább ráncmegelőzőnek érdemes tekinteni. Ha az van ráírva a ránctalanító krémre, hogy SPF 15 vagy SPF 20, az már jó UV-védelemnek számít ránctalanító krémeknél.
Ezek azért jók, mert általában nem tartalmaznak szintetikus anyagokat, tartósítószereket, színezékeket vagy illatszereket. Választhatunk gyógynövényes ránctalanító krémet is, hiszen a természetben a legtöbb bőrproblémára létezik gyógyír.
Hogy az allergiás reakció esélyét kiküszöböljük, mindig alkalmazzunk bőrtesztet új ránctalanító krém használata előtt. Először vigyünk fel egy kis mennyiséget a ránctalanító krémből egy kis bőrfelületre, például az áll környékére, majd 24 óra elteltével alaposan vegyük szemügyre, hogy nem jelentkezett-e bőrpír, vagy esetleg viszketés. Ha ilyesmit nem tapasztalunk, akkor használhatjuk a készítményt az egész arcon.
Jó tudni: |
Még a fenti tippek ellenére is előfordulhat, hogy több ránctalanító krémet kell kipróbálnunk ahhoz, hogy kitapasztaljuk, melyik számunkra a legmegfelelőbb. |
A ránctalanítás témaköréről bővebben itt olvashat! >>>
Kató Iringó