Miután a bőr többnyire csak minimális mennyiséget enged át a ránctalanító krémekből, ezért az összetevők nem igazán tudnak lejutni elég mélyre, és nagy valószínűséggel nem tudják kifejteni ránctalanító hatásukat. Ráadásul ezek a hatóanyagok többnyire túl alacsony koncentrációban vannak jelen a ránctalanító krémekben. Még akkor is, ha méregdrága ránctalanító krémről van szó.
Persze előfordul, hogy egy ránctalanító krém használatakor azt tapasztaljuk, mintha elhalványodtak volna egyes ráncaink. Ez azért lehetséges, mert sokszor olyan anyagokat tesznek a ránctalanító krémekbe, amik fizikailag feltöltik az apróbb ráncokat, vagy amik optikailag ’’megcsalják’’ a szemet.
Tudta-e? |
A ránctalanító krémek általában csupán 2-5%-ot képesek javítani a ráncokon. |
A ránctalanító krémek tulajdonképpen azért jók, mert általában hidratálják a bőrt, s a megfelelően hidratált bőr valamivel később lesz ráncos. Arról nem beszélve, hogy a legtöbb ránctalanító krém el van látva UV-védelemmel, ami azt jelenti, hogy némileg megvéd a ráncosító napsugaraktól.
Először is érdemes szakember tanácsát kikérni, például a kozmetikusunkét, aki ismeri a bőrünket. Ha viszont drogériában szeretnénk beszerezni a ránctalanító krémünket, akkor érdemes nem a reklám, a csomagolás vagy az ár alapján vásárolni. Ezek ugyanis sokszor megtévesztőek lehetnek.
Inkább annak alapján érdemes dönteni, hogy mi szerepel a ránctalanító krém összetevőinek listáján, és a listán is hányadik helyet foglalja el. A krémek összetevői ugyanis mennyiségi sorrendben vannak feltüntetve ingredients címszó alatt. Sokszor előfordul, a gyártó éppen csak akkora mennyiségben teszi bele az adott alkotóelemet a ránctalanító krémbe, hogy meglegyen rá a joga, hogy feltüntesse a dobozon. Az persze mellékes, hogy a későbbiekben a ránctalanító krém egész reklámkampányát arra az egy összetevőre építik fel, ami tulajdonképpen elhanyagolható mennyiségben van jelen a termékben.
A tudatos vásárlóknak azt már mondani se kell, hogy ne vásároljanak olyan ránctalanító krémet, ami káros vegyi anyagot, kőolajszármazékot, paraffint tartalmaz. A ránctalanító krémeket ugyanis mindennap használjuk, és egyből bekerülnek a szervezetünkbe. Tehát nem mindegy, hogy milyenek ezek a krémek, és mit tartalmaznak. A kemikáliák (kőolajszármazékok, parabének) tönkreteszik bőrünk természetes egyensúlyát, a hormonrendszerünket is befolyásolják, és sajnos nagyon sokszor kapcsolatba hozhatóak különféle betegségekkel, mint pl. allergia, bőrbetegség, stb..
Ha bármilyen káros anyagot felfedezünk az összetevők listáján („ingredients” címszó alatt), akkor jól tesszük, ha azt a krémet, ránctalanító krémet kivesszük a kosarunkból és visszatesszük a polcra. Saját érdekünkben minél inkább csökkentsük a vegyi anyagokkal dúsított kozmetikumok használatát, és lehetőség szerint inkább a természetes összetevőkből álló natúrkozmetikumokra tegyük le a voksunkat.
Ezekről a káros összetevőkről bővebben itt olvashat! >>>
Kató Iringó