Az ünnepi készülődéssel járó herce-hurca mindenkinek fárasztó, nemhogy egy kismamának. Ne hagyjuk, hogy mások döntsék el helyettünk mi a helyes, vagy mit illik. Mindenki tudja tűrőképessége határait, és ezt nem is szabad túllépni. Persze a terhesség nem egy betegség, de jobb az efféle őrült hajtástól távol maradni.
A várandós nőnek tudomásul kell vennie azt, hogy ebben az időszakban hamarabb elfárad, nem emelgethet, nem hajolgathat naphosszat. De nyilván ő is szeretné, ha az ünnepi vacsoránál ragyogna a lakás és finom ételek kerülnének az asztalra. Ezért az időbeosztás kulcsfontosságú lehet. Már november elején kezdjük el átgondolni, kinek mit szeretnénk ajándékozni, mit szeretnénk főzni. A nehezebb feladatokhoz, mint a takarítás, vagy a nagybevásárlás bátran kérjünk segítséget, férjünktől, anyukánktól, barátnőktől.
Ünnepek előtt szinte lépni sem lehet a hipermarketekben és a bevásárlóközpontokban. Ezért az a legjobb, ha vagy még novemberben szerezzük be az ajándékokat, vagy az interneten rendeljük meg azokat. Ezzel rengeteg fáradságtól és idegeskedéstől óvhatjuk meg magunkat. A karácsonyi vacsora minden hozzávalóját persze nem tudjuk hetekkel előbb beszerezni, ezért állítsunk össze egy pontos listát, és bízzuk rá valakire ezt a nemes feladatot. Ha mégis magunk szeretnénk vásárolni, akkor mindig öltözzünk fel rétegesen. Különösen ügyeljünk a láb és a has és a derék tájékra, hiszen ezeken, a testrészeken keresztül lehet a leggyorsabban felfázni. Mínuszok esetén pedig ne felejtsük otthon a sapkát, sálat, kesztyűt.
A karácsony elmaradhatatlan része a finom ételek és italok. Akár ön főz, vagy éppen másnál vendégeskedik, mindig figyeljen oda, hogy mit eszik. Egyrészt mert tévedés, hogy a kismamának két ember helyett kell ennie, másrészt nem lenne szerencsés gyomorrontással beárnyékolni az ünnepeket. Kerülni kell a puffasztó, túlzottan fűszeres és zsíros ételeket. Minden kismama számára nagyon fontos, hogy csökkentse a só fogyasztást. Természetesen lehet enni, de mindenből csak mértékkel.
Madudák Tímea