A SZNM megállapítását C vitaminból, ami körülbelül 60 mg, a II. világháború idején szabták ki, hogy megvédjék a katonákat az olyan hiánybetegségektől, mint például a skorbut.
1993-ban, az SZNM-et felváltotta a javasolt napi mennyiség (JNM), amelyet a Minőségi Táplálkozás és Oktatás Intézete vezetett be. A kettő persze nagyon hasonlít egymásra. Az JNM (ahogy az SZNM is) azt a mindenkor szükséges dózist írja elő, amely a komoly hiánybetegségek megelőzéséhez szűkséges.
Sem az SZNM, sem a JNM nem számol azokkal a mennyiségekkel, amelyet a tudományos kutatások tartanak fontosnak, a betegségek megelőzéséhez vagy gyógyításához - vagy ami jegyszerűen csak a jó egészség megőrzéséhez szükséges. De ha legalább a JNM-et szedjük, az indulásnak nem is rossz. Persze ez a mennyiség nem elég azoknak az eredményeknek az eléréséhez, amelyeket a kutatások mutatnak.
Csak a C vitamin kiegészítő kúrája sikeres a rák, a szívbaj, a magas vérnyomás, a hályog megelőzésére, és csak a nagyobb mennyiség képes az immunrendszer támogatására. A gyógyítást célzó kutatások ugyancsak a nagyobb mennyiségű C vitamin-bevitelt szorgalmazzák (akár 1000 mg-on felül), amikor az immunrendszer támogatása, az asztma, a nátha vagy az influenza gyógyítása, sebek ápolása, szövetek roncsolódásának kezelése vagy a rákellenes küzdelem a feladat.
Forrás: