Sokan tekintenek úgy a XIX. századi algäui papra, mint a wellness egyik szülőatyjára. Módszere máig megállja a helyét. Sőt. Követői napról napra nőnek, és próbálják új és régi módszerekkel továbbfejleszteni, ötvözni azt.
Mint sok más sikeres természetgyógyászati módszert, ezt is a kényszer és a véletlen szülte. Sebastian Kneipp saját magát kezelte vízzel és gyógyfüvekkel miután felépült egy nagyon súlyos betegségből. Kúrájának elméleti Dr. Siegmund és fia Dr. Johann Hahn könyveiből merítette. Nagy hangsúlyt fektettek a vízzel történő gyógyításra, a friss levegőn végzett testmozgásra, a helyes táplálkozásra, valamint a különböző pakolásokra. Az írások nyomán továbbfejlesztette a víz különféle alkalmazási lehetőségeit, majd ezt kombinálva más módszerekkel fejlesztette ki terápiáját. Öt alappillért határozott meg:
Ma már számos wellness-szálló kínálja – a Kneipp- módszer és a wellness alapjaiból kialakult – Kneippness-szolgáltatását. A kezelés megcélozza legnagyobb szervünket, bőrünket: ezen keresztül stimulálja az idegrendszert, ami irányítja a belső szerveinket. Minden kezelés előtt és után orvosi konzultációt végeznek. A különböző panaszokra egyénre szabott csomagot állítanak össze a hatékony eredmény érdekében. A kúra általában 3-4 hétig tart.
A teljes körű állapotjavítás során többek között hideg-meleg leöntéseket, vízsugárkezeléseket alkalmaznak a test különböző részein. Gyógyulva kényeztetnek minket pakolásokkal, gyógyfőzetbe csomagolással. A kúra negyedik pillérét a mozgásterápiát hagyományos kínai és indiai terápiákkal, mint a Thai Chi és a jóga gyakorolhatjuk. Különös gondot fordítanak az étkezésre, mely nagyrészt zöldségekből, gyümölcsökből és fűszernövényekből állnak.
Mire ajánljuk?
|
Vetró Rita