Az orrfolyás sokszor egy ártalmatlan náthával kezdődik, majd azt vesszük észre, hogy gyermekünk hetek óta fújja az orrát és köhög.
Melyek legnagyobb része fertőzéses eredetű ugyan, de ne feledjük, hogy fogékonyság is kell hozzá. A krónikus váladéktermelés aztán táptalajt nyújt a baktériumok megtelepedésének, és ekkor már komolyabb fertőzés is kialakulhat.
A váladéktermelésnek több oka van, de általában a nyálkahártya izgalma okozza. Ha jól végiggondoljuk, a nyák feladata, hogy bevonja a nyálkahártyát, illetve eltávolítsa az ott megtapadó apró anyagokat. A fokozott váladékképződés pedig fokozott ürüléssel jár.
Ezek mind-mind szóba jöhetnek. Ezeken kívül a nyálkahártya állapotának és az irritációra adott reakció csökkentésére ma már otthonunkban is rendelkezésre áll a lágylézer terápia.
A lágylézerek élettani hatásának alapja a mai napig nem teljesen tisztázott. Az orvostudomány a magyar kutató Mester Endre után a biostimuláció névvel illeti a lágylézerek hatását. Ez az összefoglaló név magában foglalja a gyulladáscsökkentő, az ödéma csökkentő és a regenerációt serkentő hatásokat is.
A lágylézerek közül a Laser lágylézer egy olyan speciális optikai szűrővel van ellátva, mely veszélytelenné teszi azt a szemre. Így ha véletlenül a sugárba nézünk, nem károsítja az szemünket, ezért felnőtt felügyelete mellett gyermekeken is alkalmazható. Az orrelőtét használatával a Lasert az orrnyílásokba világítva napi 3-3 perc kezeléssel, a nyálkahártya irritációval szembeni védelmét jelentősen fokozhatjuk. Használata nemcsak az orrfolyás szezonjában, hanem az allergiaszezonban is nagy segítséget nyújthat.
Dr. Gulyás Tamás