A safe light laser (SLL) egy szabadalmazott magyar technológia, mellyel a lágy lézerterápia minden előnyével rendelkezik a szem károsodásának esélye nélkül. Ezek a hatások a regenerációs folyamatok gyorsítását, a sebgyógyulás serkentését, a szövetek sejtjeinek jobb tápanyagfelvételét, a sejtmembránok felületi feszültségének növelését, fájdalomcsillapítást és ödémacsökkentést foglalnak magukba.
Ezek hatása alkalmazott lézerfény hullámhosszától és energiájától függ. Mielőtt belemennénk a részletekbe érdemes megismerkedni egy-két alapfogalommal.
A lágylézer terápiáról tudni kell, hogy a hatás kiváltásához meghatározott energiamennyiség leadása szükséges. Ha keveset adunk, nem éri el azt a kritikus hatást, ami képes megindítani a biológiai regenerációs folymatokat. Hogy egy hasonlattal éljek, ha kimegyünk 3 percre a napra, nem kezdünk el barnulni, bőrünk nem kapja meg azt a minimális UV ingert, ami a melanin termelését beindítja. Ugyanakkor a túl sok sem jó. Ha egy órára kimegyünk a tűző déli napra, annak nem barnulás, hanem leégés a következménye. Itt azért nem olyan tökéletes az analógia, ugyanis a lágylézer nem tud károsodást okozni a szövetekben az ajánlottnál hosszabb kezelésekkel sem, mivel a lézer teljesítménye jóval a károsodást okozó kritikus szint alatt van. Esetenként azonban a fájdalom és a panaszok erősödése figyelhető meg a "túlkezelés" hatására. Erről azonban azért állítható bizton, hogy nem károsodás eredménye, mert a rosszabodást követően minding javulás tapasztalható.
Lágylézereknek az 500 mW vagy az alatti teljesítményű lézereket nevezzük. Ez az energiamennyiség bőven alatta van annak a tartománynak, amit például a sebészetben használnak vágásra vagy égetésre. Ez a tartomány nem tudja a szöveteket károsítani, ellenben beindítja a regenerációs folyamatokat. A teljesítmény értekeléséhez figyelembe kell venni azt is, hogy milyen mélyen van a kezelendő terület. Például a térdízület kezeléséhez akár 8-10 cm mélyre is kell menni. A lézersugár (mint minden sugárzás) teljesítménye a távolság négyzetével arányosan csökken, és figyelembe kell venni azt is, hogy a sugár a közbeeső szöveteken is szóródik, ami további teljesítményvesztést okoz.
50 éve ismert, és többször visszamért és igazolt tény, hogy a lágylézerek szöveti regeneráló hatásához 4 Joule energia leadása szükséges. Ezt például a 150mW teljesítményű, safe lágylézer a kimeneti nyílás 3,8 cm2-es területén 101 másodperc alatt adja le. Ha tekintetbe vesszük a szöveti veszteséget, mozgatást stb., a gyakorlati mérések alapján a hatékony kezelési idő ennek kb. kétszerese, vagyis 3 perc. Ha a lézerfény nem biztonságos fajtájú lenne, ekkora teljesítményű lézer csak orvosi lézeres rendelőben lenne alkalmazható. A forgalomban levő kis 3-5 mW-os lézerekkel így több mint egy óra alatt lehetne elérni hasonló hatást, de ekkorra a lézer eszköz tönkre is menne.
Ugyanezen megfontolás alapján belátható, hogy az 500mW-os infralézer ajánlott kezelési idejei hosszabbak a fenti számításnál, de az sokkal mélyebben hat, nagyobb veszteséggel.
Ezt volt a Safe Laser család első tagja. Kimenetén átlagosan 150mW teljesítményű, 660nm hullámhosszú vörös fényt bocsát ki. A lágylezer terápiában ez a hullámhossz, amivel a legtöbb tapasztalat áll rendelkezésre. A vörös fény alapvetően felületi kezelésre alkalmas. A bőrbe 1-2 cm mélyre hatol be, bár biológiai hatásáttevődés (sejtről-sejtre) révén 2-3 cm-es mélységben is megfigyelhető a hatása. A fő alkalmazási területei így a bőr fekélyei, gyulladásai, viszketés, csípések, hajbőr problémák, ekcéma, pszoriazis, rosacea stb. A nyálkahártyákra is hat, így afták, ínygyulladás, herpesz esetén is hatásos. E mellett kis mélységű behatolása révén hatással van a kis ízületek reumatikus folyamataira és kopásos fájdalmaira, felületes izom és ínhúzódások gyógyulási folyamatára.
Az orr nyálkahártyájának duzzanata csökkentésével nátha esetén hatékony segítség. Ehhez a lézerre szerelhető orrszűkítő nyújt segítséget, mely alaptartozék.
A fenti megfontolások alapján a család apraja, nagyja számára mindennapos segítség lehet, így családi lézernek is nevezhetnénk.
A Safe Laser 150 SLL lágylézer készülék termékleírásáért kattintson ide! >>>
A Safe Laser 500-as nemcsak teljesítményében más, hanem az alkamazott fény hullámhosszában is: lézerfénye az infra tartományba eső 808nm-es hullámhosszú. Ez a fény nem látható, így a készülékbe piros LED lámpák is vannak beépítve, melyek bekapcsolt állapotban világítanak. Az infra fény sokkal mélyebbre képes hatolni, mint a piros. Az infra tartomány a hő tartománya, így a kezelés alatt esetenként melegség is érezhető, de nem feltétlenül, hiszen az energia egy 10wattos izzó 20-ada.
A Safe Laser Infra alapvetően mély izomzat, ínak és nagy ízületek kezelésére alkalmazható, mivel akár 8 cm-re behatol a szövetekbe. Ebben a mélységben fejti ki regenerációt stimuláló, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatását. Az infra lézer fénye e mellett a bőrfelületet is éri, így a Safe Laser 150-esnél leírt alkalmazások mindegyikére alkamazható a vérbesugárzás kivételével. Fő alkalmazási területe a kopásos ízületi betegség (artrózis), nagy ízületi gyulladások, izom és ín húzódások, törések stb. A kezelési idők a nagyobb teljesítmény ellenére 3-10 perces tartományba esnek, tekintettel a mélyebben fekvő kezelt szövetekre és beleszámolva a veszteséget. A felületes területeket azonban 1-2 percig elegendő kezelni vele. A Safe Laser 500 infra a safe laserek Big Brotherje. Az ára is sokkal magasabb, cserébe sokkal mélyebben fekvő területek is hatékonyan kezelhetők vele, melyeket a kistestvérek már nem érnek el. Ezzel olyan krónikus problémák kiegészítő kezelésére alkalmas, melyek komolyan rontják az életminőséget. Ha a Safe Laser 150 a család lézere, a Safe Laser 500 infra a sportolóké. Nem véletlen, hogy bár nem régóta került forgalomba, több élsportoló használja naponta jó hatásfokkal.
ASafe Laser 500 infra készülék termékleírásáért kattintson ide! >>>Dr. Gulyás Tamás