Télen könnyen előfordulhat, hogy hajunk fakóvá és sprőddé válik. Ezen javíthatunk a jó öreg házi praktikák segítségével!
A hideg hónapokban sok minden negatívan befolyásolja a hajunkat: ott van a hideg, a szél, a hőmérséklet hirtelen ingadozásai, a mindennapos sapkaviselés, a páratartalom, stb.. Ha úgy érezzük, hogy az utóbbi időben túl sokat nyüstöltük a hajunkat, akkor eljött a kényeztetés ideje!
A drága kozmetikumok vásárlása helyett viszont először próbáljuk ki az otthoni hajpakolásokat. Ezekben az a jó, hogy az összetevők a legtöbb hűtőszekrényben megtalálhatóak, végeredményben pedig mesterséges anyagoktól mentes, természetes kence-ficét kapunk, méghozzá nagyon olcsón!
A teendő minden esetben csupán annyi, hogy a felsorolt hozzávalókat alaposan összekeverjük, majd egyenletesen felvisszük a hajra és a fejbőrre. Min. fél óráig, max. egy óráig legyen a pakolás a fejünkön, és tegyünk törölközőt a fejünkre (esetleg fólia vagy fürdősapka kerülhet alá).
Pl.:
Ami a növényi olajt illeti, a legnépszerűbb az olívaolaj és a ricinusolaj, de ezen kívül használhatunk szezámmagolajat, kókuszolajat, tökmagolajat és jojobaolajat is, csak mindegyiknél ki kell tapasztalni, hogy mennyi az ideális mennyiség számunkra. Általánosságban elmondható, hogy a kevesebb több szabály itt is jó iránymutató.
Az alatt a 30-60 perc alatt a fent említett anyagok legtöbbször jól beleragadnak a hajunkba, ezért a hatóidő lejárta után bő vízzel alaposan öblítsük ki őket. Előfordulhat, hogy ezt a műveletet kétszer is meg kell ismételni. Ezután jöhet a szokásos hajmosás samponnal, de lehetőleg felvitel előtt a sampont hígítsuk fel egy kevéske vízzel, és így tegyük a fejünkre. Hajmosás után csak akkor szárítsuk meg a hajunkat, ha feltétlenül szükséges, de a legjobb, ha csak hagyjuk megszáradni.
Ha hetente-kéthetente szánunk egy kis időt arra, hogy feltegyünk egy hajpakolást, akkor az eredmény egy idő után fényesebb, selymesebb és könnyebben fésülhető hajkorona lesz.
Kató Iringó