A Bioptron lámpa magyar feltalálójának legújabb fejlesztése, az úgynevezett lágylézer készülék, mellyel minden eddiginél nagyobb eredményességgel kezelhető számos betegség.
A lágylézer (SLT) számos kísérlet és vizsgálat során bebizonyította, hogy rendkívül pozitív hatással van az immunrendszerre, ezt aktiválja, erősíti. Mivel a különböző sebek, főként a rosszul gyógyuló sebek javulásában az immunrendszer szerepet játszik, így ez a hatás közvetett úton hat a sebek gyógyulására is. A lágylézer (SLT) általában a 0,05-4J energiának a sejtekre való besugárzását tartják alap értéknek. Az eddigi kutatások és tapasztalatok alapján ez az energiamennyiség elegendő a sejtek működésének segítésére, erősítésére.
Fontos, hogy mindig szigorúan betartsuk az előírt kezelési időt. Mint minden mást, ezt sem szabad túlzásba vinni.
Diabetológia: A cukorbetegségre közvetlenül nem is, de annak következményeiként fellépő panaszok gyógyításában régóta nagy szerepet játszik a lágylézer. A lábon, lábszáron a rossz keringés miatt kialakuló sebeket, fekélyeket eredményesen kezelhetjük vele.
Elsősorban a gyulladásos természetű jelenségek terápiájában, bőr gyulladásos, acne-s, seborrhoeás folyamatai, herpeszek, hegek kezelése, ráncok kezelésére, Különböző kozmetikai hatóanyagok bőr hatékonyabb bejuttatására, lábszárfekély kezelésére.
Tilos: anyajegy, daganat kezelése. A bőrelváltozások kezelése előtt mindenképpen szükséges kozmetikussal vagy bőrgyógyásszal konzultálni!
Az általános sebészetben kiemelten fontos a különböző fajtájú, kiterjedésű és eredetű fekélyek és hámhiánnyal járó sebek kezelésében. Megfigyelték, hogy a lágylézerrel kezelt egyik láb fekélyének kezelése alatt javul a másik fekélyes láb állapota is, vagy ahol a lábfekély mellett rheumatoid arthritis is fennáll, a lágylézeres kezelés alatt igen sok esetben kifejezett javulást mutat.
Az alsó végtagi vénás rendszerben a billentyűk funkciókárosodása vezet a visszér tágulathoz, mely gyakori betegség Magyarországon is. Ennek következménye az esetlegesen kialakuló lábszárfekély, ahol döntő jelentőségű lehet a lágylézer terápia. Alkalmazható a visszér fájdalomcsillapítására és a visszér gyulladáscsökkentésére.
A külső nemi szerveken, vagy azok környezetében előforduló hámsérülések vagy műtét után kialakuló hegek kezelésére is kiválóan alkalmazható.
A nőgyógyászatban a sebgyógyulás zavaraival a leggyakrabban a méhszáj területén lehet találkozni. A lágylézer eredményes kezeléseket mutatott méhszáj gyulladások, hüvelyi gyulladások és sebek esetén is.
A neurológia témakörébe tartozó kórképek lágylézeres kezelése, az életminőség lényeges javulásához vezethet. Alkalmazása különösen jelentős a fájdalom-szindrómák, valamint egyes mozgáskorlátozottsággal járó betegségek kezelésében. Ilyenek például a degenerativ eredetű gerincfájdalmak, és a fejfájás egyes formái. Reumatológiában is nagy sikerrel alkalmazható. Tapasztalatok bizonyítják, hogy a lágylézer jótékony hatással van az izom-, és ízületi gyulladásokra, és egyéb reumás fájdalmakra is.