Az elsavasodás több módszerrel is kezelhető lúgosító étrend-kiegészítők alkalmazásától kezdve egészen a teljes lúgosító diétáig és életmódig. Ezek mellett létezik egy igen egyszerű, mindennapi életünkbe könnyen beilleszthető módszer is, amely az optimális pH érték fenntartásához a vizet hívja segítségül.
Testünk 60-65%-a (a vérnek pedig 94%-a) víz; éppen ezért a megfelelő pH érték biztosításához és fenntartásához a víz a legfontosabb és legmegfelelőbb anyag.
Jó tudni! |
Bár ionizált lúgos vizet palackozva is vásárolhatunk, sokkal jobban járunk, ha saját magunk készítjük el. Tárolás során ugyanis az ionizált lúgos víz antioxidáns hatása, oxigéntartalma és lúgossága is csökkeni kezd. Minél tovább áll a víz, annál kevesebb hasznos tulajdonsága marad meg. |
Szakértők szerint emberi fogyasztásra a 8,5-9,5 pH értékű (tehát közepesen lúgos) víz a legjobb. Ez ugyanis ahelyett, hogy savasítana, segíti a savas salakanyagok eltávolítását és a szervezet sav-lúg egyensúlyának helyreállítását.
Érdemes tehát testünk vízszükségletét (legalább napi 2-3 liter) ionizált lúgos víz formájában pótolni!
Hogyan hat az antioxidáns víz? |
A szabad gyökök (instabil oxigén atomok) elektronhiányosak, ezért hozzákötődnek az egészséges sejtekhez, hogy onnan saját stabilitásuk érdekében elektront lopjanak. Ennek során tönkreteszik az élő sejteket. Vízionizáló készülék használatával ezt könnyen megelőzhetjük, az ionizált víz mobilis elektronjai ugyanis képesek semlegesíteni a káros szabad gyököket, amelyek így nem sejtjeinktől rabolnak elektronokat. |
Az ionizált lúgos víz bázikus kémhatásának köszönhetően méregteleníti a testet, ezáltal segíti az elsavasodás okozta betegségek megelőzését és kezelését. Kedvezően befolyásolja a keringési és emésztési zavarokat, oldja a fizikai és szellemi fáradtságot, és jótékonyan hat számos egészségügyi probléma (pl. daganatok, Candida, elhízás, csontritkulás, fekély, reuma, ekcéma, diabétesz) esetén, sőt, több kutató szerint az öregedési folyamatok visszafordítására is képes.
Az ionizált lúgos víz könnyen leadható elektronokkal telített, így - amellett, hogy bázikus kémhatású - antioxidáns hatással is rendelkezik. Antioxidáns hatása tudományosan bizonyított, mértéke pedig viszonylag könnyen mérhető!
Az antioxidáns víz hidratálóképessége hatszor nagyobb, mint a csapvízé. Ennek oka, hogy ionizáció során a víz szerkezete újrastrukturálódik: míg a csapvízben 12-18, az ionizált vízben mindössze 4-6 vízmolekula alkot egy molekulacsoportot. Ionizáció során tehát a vízmolekula-csoportok „olyan kicsik” lesznek, hogy a sejtek már közvetlenül is fel tudják szívni azokat.
Az antioxidáns víz oxigéntartalmát tekintve is lepipálja a csapvizet. Legalább 2-3-szor annyi oxigént szállít, mint a hagyományos víz, így - amellett, hogy energizál - hatékonyabban segíti a mérgek és savas lerakódások eltávolítását, valamint a vese, máj és bélrendszer tisztítását.
Az ionizátorral előállított ionizált lúgos víz további előnye, hogy tiszta, nem kívánatos összetevőktől (nehézfémektől, műtrágya és rovarirtószer-maradványoktól) mentes, ugyanakkor az élettani szempontból fontos ásványi anyagok megtalálhatóak benne, könnyen felvehető formában. Ennek oka, hogy az ionizátorok általában aktív szénszűrővel is rendelkeznek.