Problémás víz 3. Mi történik a vízből kiszűrt szennyeződésekkel?
A szennyvíz elvezető csatornarendszerbe kerülnek. A többi szűrőtípussal ellentétben, ahol a kiszűrt szennyeződések folyamatosan felhalmozódnak, a fordított ozmózisszűrő öntisztító. A membránba érkező víz két részre oszlik az egyik része (a tiszta víz) a membránon keresztül a tiszta vizet tároló tartályba kerül, a másik (a szennyeződéseket tartalmazó víz) a membrán felületén végighaladva, azt megtisztítva a szennyvízcsatornába távozik. A hagyományos szűrők a felhalmozódott szennyeződéseket a szűrő felületén tárolva egyre kisebb hatásfokkal képesek működni, sőt az elhanyagolt nem cserélt szűrők esetében a felhalmozódott, elhalt baktériumok toxikus anyagokat termelhetnek, amely a szűrőn átjutva még veszélyesebb ivóvizet eredményezhetnek.
A kicsapató berendezés segítségével másodperceken belül kiderül, hogy aki csapvizet használ, az valójában ezt fogyasztja.
Amit az első képen lát, az egy pesti vezetékes (csap)víz műszeresen mért oldottanyag tartalma (401 mg/l), a mellette lévő pohárban, ugyan az a csapvíz, a mi tisztító berendezésünkön ment át és produkálta ezt az eredményt (13 mg/l). Szerintem a kölönbséget zongorázni lehet!